Kuidas valida ja kasutada
Materjali valik
Rusikareegel: Parimaks soorituseks valige helikaar, mis on võrdne või parem Teie puhkpilli materjalist. Olles ise muusikud saame aru, et pilli “heli” on midagi väga personaalset. Seetõttu pakume väga laia materjali valikut, millel on erinevad tonaalsed kvaliteedid.
Nautige oma helikaart
Selleks, et aidata Teil leida parim sobivus vastavalt personaalsele eelistusele, oleme lisanud siia juhendamiseks mõned materjalide omadused:
Vask
Puhas heli, palju tuuma/sügavust helis ning kiire reageering.
Punane vask
Ümar heli, palju tuuma /sügavust helis ning kiire reageering.
Punane vask / hõbetatud
Ümar heli, palju tuuma/sügavust helis ning kiire reageering. Hõbetatud pind annab ülemistele harmooniatele rohkem hiilgust.
Punane vask / kullatud
Ümar heli, palju tuuma/sügavust helis, ning kiire reageering. Kullatud pind annab ülemistele harmooniatele rohkem sügavust ja soojust.
Puhas hõbe
Puhas, soe heli rikkalike ülemtoonidega, rohkem massi, kiirust, hiilgust ja suurendatud painduvus dünaamikas.
Puhas hõbe / kullatud
Samad iseloomulikud jooned, mis puhtal hõbedal, kuid juures on veel soojemad ning voolavamad toonid, mis tulevad välja kõrgematel sagedustel.
Puhas kuld
Võrreldamatu puhtus. Soojade ning voolavate toonide loomine kõikides sagedustes. Uskumatud ülemtoonid.
Loodud kõikidele puhkpillidele
Avastades, et leiutis töötas perfektselt kõikide saksofonide peal otsustas Hans kinnitada helikaared ka oma flöötidele. Flöödil puuduvad küll korgist ühenduskohad, kuid helikaar suudab ikkagi täita oma töö ülesanded. Flöödil libistatakse pilli osad üksteise sisse, tekitades nii heli murdumist, mida saab taaskord parandada kasutades helikaart.
LefreQue paigaldusjuhendid
ametlik esindaja Eestis.
Helikaar OÜ