Avaleht » Mis on LefreQue

Mis on LefreQue

“Helisild” sinu puhkpillile

Helikaar on heli sild, mis muudab kõikide puhkpillide kõla paremaks. See koosneb sillast, mis on üles ehitatud kahele metallist elemendile, mis parandavad puhkpilli erinevate osade vahel tekkivat heli murdumist. Te saate kinnitada helikaare instrumendile, kasutades selleks ettenähtud elastikust paela – pilli ennast ei pea kuidagi muutma.

Saksofonist ja flöödimängija Hans Kuijt leiutas esialgu helikaare ainult saksofonile olles rahulolematu ka kõige parema pilli heli kvaliteediga. Ta järeldas, et kõik ühenduskohad pilli erinevate osade vahel annavad negatiivset mõju heli kvaliteedile ning häälestusele.

Kork on materjal, mis ei kanna heli edasi. Seda võib kasutada huuliku pilliga sobitamiseks, kuid korgi koostis on selline, mis ei edasta vajalikku heli instrumenti, vaid tegelikult summutab selle.
Helikaar lahendab selle probleemi.

Loodud kõikidele puhkpillidele

Avastades, et leiutis töötas perfektselt kõikide saksofonide peal otsustas Hans kinnitada helikaared ka oma flöötidele. Flöödil puuduvad küll korgist ühenduskohad, kuid helikaar suudab ikkagi täita oma tööülesanded. Flöödil libistatakse pilli osad üksteise sisse, tekitades nii heli murdumist, mida saab taaskord parandada kasutades helikaart.

    LefreQue logo
    LefreQue SolidGold