Avaleht » Kuidas valida ja kasutada

Kuidas valida ja kasutada

See lehekülg aitab Teil valida oma puhkpilli jaoks õiget tüüpi helikaart (suurus ja materjal). Siit leiate ka juhendeid, mis näitavad kuidas helikaart oma pilli külge kinnitada.

Materjali valik

Rusikareegel: Parimaks soorituseks valige helikaar, mis on võrdne või parem Teie puhkpilli materjalist. Olles ise muusikud saame aru, et pilli “heli” on midagi väga personaalset. Seetõttu pakume väga laia materjali valikut, millel on erinevad tonaalsed kvaliteedid.

Nautige oma helikaart

Selleks, et aidata Teil leida parim sobivus vastavalt personaalsele eelistusele, oleme lisanud siia juhendamiseks mõned materjalide omadused:

Vask

Puhas heli, palju tuuma/sügavust helis ning kiire reageering.

Punane vask

Ümar heli, palju tuuma /sügavust helis ning kiire reageering.

Punane vask / hõbetatud

Ümar heli, palju tuuma/sügavust helis ning kiire reageering. Hõbetatud pind annab ülemistele harmooniatele rohkem hiilgust.

Punane vask / kullatud

Ümar heli, palju tuuma/sügavust helis, ning kiire reageering. Kullatud pind annab ülemistele harmooniatele rohkem sügavust ja soojust.

Puhas hõbe
Puhas, soe heli rikkalike ülemtoonidega, rohkem massi, kiirust, hiilgust ja suurendatud painduvus dünaamikas.

Puhas hõbe / kullatud

Samad iseloomulikud jooned, mis puhtal hõbedal, kuid juures on veel soojemad ning voolavamad toonid, mis tulevad välja kõrgematel sagedustel.

Puhas kuld

Võrreldamatu puhtus. Soojade ning voolavate toonide loomine kõikides sagedustes. Uskumatud ülemtoonid.

Loodud kõikidele puhkpillidele

Avastades, et leiutis töötas perfektselt kõikide saksofonide peal otsustas Hans kinnitada helikaared ka oma flöötidele. Flöödil puuduvad küll korgist ühenduskohad, kuid helikaar suudab ikkagi täita oma töö ülesanded. Flöödil libistatakse pilli osad üksteise sisse, tekitades nii heli murdumist, mida saab taaskord parandada kasutades helikaart.

LefreQue paigaldusjuhendid

    LefreQue logo

    ametlik esindaja Eestis.
    Helikaar OÜ