Avaleht » Fiberreed

Fiberreed

Fiberreedi põhimõte

Harry Hartmann pakkus oma idee välja ajal, mil ta mängis koos oma ansambliga ning oli mitmeid aastaid tegelenud uurimis- ja arendustööga, mille eesmärk oli leida loodusliku bambusega (Arundo Donax) võrreldav sünteetiline materjal.
Et saavutada looduslikust bambusest trostile võimalikult sarnane kõla, tuleks alles jätta kõik roo positiivsed omadused ja välistada negatiivsed.
Edasise uurimistöö käigus avastati, ei Arundo Donax’i kõla on tingitud kahest iseloomulikust omadusest: pikisuunalistest toitekanalitest ja neid ümbritsevast kärgstruktuurist. Nii sai looduse täiuslikkusest Fiberreedi huuliku aluseks olev põhimõte.

Teave leiutaja kohta

Harry Hartmann mängib saksofoni alates 1976. aastast. Ta omandas magistrikraadi muusikas Saksamaal Stuttgarti muusika- ja lavakunsti ülikoolis professor Bernd Konradi käe all. Alates 1982. aastast on ta olnud elukutseline muusik ja andnud eratunde muusikakoolides, keskendudes džässile, latiino- ja klassikalisele muusikale.

“Olles ise muusik, olen üritanud täita kõik innovatiivse trosti nõudmised. Teie soovide ja ettepanekute arvesse võtmiseks oleksin väga õnnelik, kui jagate mulle oma kogemust Fiberreed’iga. Tänan koostöö eest.”

Fiberreed Harry Hartmann

Eelised

Harry Hartmanni Fiberreed on valmistatud HFC-materjalist (Hollow Fiber Foamresin Compound) . See ühendab parima helikvaliteedi ja tööomadused. Pikaealisus: tavapärasest bambusest trostist kaks- kuni kolmkümmend korda suurema vastupidavusega. Ja mis kõige olulisem, igal trostil on ühesugused ülihead tööomadused. Ja pole enne pillimängu alustamist niisutamise ega soojendamise vajadust nagu bambustrostide puhul. Fiberreediga saavutate esimesest hetkest maksimaalse tundlikkuse.

Kõlaomadused

Kõrgtehnoloogiliste materjalide ja artisti tundlikkuse ühendamise teel loodi suurepäraste kõlaomadustega materjal. See on õõneskiust ja vahtpolümeerist komposiitmaterjal nimetusega Hollow Fiber Foamresin Compound (HFC).
HFC asendab roo toitekanalid õõneskiududega ja kärgstruktuuri vahtpolümeeriga. Koos piki- ja külgsuunalise jäikuse tasakaalustatud suhtega teeb see kombinatsioon võimalikuks kõlaomadused, mis ei ole ainult bambusele Arundo donax’i omadele lähedased, vaid tegelikult ületavad neid mitmes suhtes. See eristab seda kõigist muudest sünteetilistest materjalidest.

Listen to the Legends Big2

    Trostide tugevuste võrdlustabel

    Trostide tugevuste võrdlustabel
    Harry Hartmans Fiberreed