Forestone – Jaapani töömeisterlikkus
Jaapani töömeisterlikkus
Jaapanis ütleks sepp „raud on elus asi“, pottsepp „muld on elus asi“ ja lakkija „lakk on elus asi“.
Tänapäeva tehnoloogilise mõtlemise kohaselt eristab inimene end ise loodusest ja mängib kõikvõimast. Ja seejärel vaatab loodusele kui ressursile, kust saab oma tarbeks vahendeid võtta. Võib öelda, et sellised tendentsid juhivad moodsat tehnoloogiat.
Vastupidi sellele ei aktsepteeri traditsiooniline töömeisterlikkus kontseptsiooni „inimene versus loodus“, vaid tugineb rohkem vastastikusel ja sõbralikumal suhtel, kus inimene ja loodus on teineteise jaoks sümpaatsed või kus need mõnikord isegi segunevad.
Kogenud metsamehed, kes on metsalangetamise traditsioonilise tehnoloogia täielikult omandanud, peavad puu kasvuajaloo teada saamiseks ja tervisliku seisundi hindamiseks seda kõigest puudutama. Nad oskavad täpselt hinnata, missuguse puu tohib või missugust puud ei tohi maha võtta, lihtsalt metsas puurühmi vaadates. Kogenud metsameeste selline hinnang määrab puude tuleviku ja selle, kas selles piirkonnas saab olema taas elav mets või mitte.
Sellele traditsioonile tuginedes oli meie jaoks täiesti iseenesest mõistetav leida meistrimees, kes mõistab täielikult heli, vibratsiooni ja mehaanika tasakaalu, keskendudes terviku tasakaalu hoidmisele, ja kes muudab meie instrumendid elavaks.
2012. aastal leidis Forestone Atsushi Watanabe, kes mainis, et otsib uusi proovilepanevaid ülesandeid. Tema aastakümnete pikkune kogemus Jaapani suurima kauplustegrupi (grupis on 150 kauplust) remondikooli direktorina koos tootearedusdirektori ametikohaga võimaldab tal mõista maailma erinevate kaubamärkide kontseptsiooni ja töötada välja enda oma.
Selle tulemusel teeb Atsushi nüüd Forestone’i jaoks kõige paremaid Jaapani saksofone, graveerides igale saksofonile oma nime ja võttes seeläbi vastutuse absoluutselt iga pilli eest. Atsushi ei keskendu saksofoni üksikute osade täiustamisele, vaid peab alati silmas kõikide tegurite terviklikku tasakaalu ja häälestab saksofoni igat osa seni, kuni on sellega täiesti rahul.
Proovige Forestone’i saksofoni juba täna ja te mõistate, mida võivad koos saavutada suurepärane tehniline standard ja tuhandete aastate pikkune meisterdamise traditsioon.
Olete väga oodatud Atsushile külla Forestone Saxi tehnilises keskuses Tokyos. Võite paluda tal kohandada oma Forestone’i saksofon oma isiklike vajaduste järgi või lihtsalt proovida meie saksofone ja vaadata, kuidas Atsushi töötab. Saatke e-kiri aadressile info@helikaar.ee
Peagi postitame pildid ja selgitused Atsushi põhiliste tootmisprotsesside kohta.