Forestone trostid
MATERJAL
Forestone kasutab materjali, mis on segu polüpropüleenvaigust ja tselluloosi puidukiust. Üle 50% kasutatud puidukiust on bambus. See materjal on pruunika värvusega, maitsetu, lõhnatu ja ei ole mürgine. Forestone’i huulikute kordumatu kõla, elastsus ja universaalsus tuleb esmajoones just sellest erilisest materjalist.
VALMISTAMINE
Forestone’i trostide valmistamiseks kasutatakse Jaapanis välja töötatud spetsiaalset survevalutehnoloogiat, mis on ärisaladus. Selle tulemusel valmivad trostid, mida iseloomustavad optimaalselt siledad keele lihvitud osad, mis on erakordselt ühtlased ja sarnased kõikide trostide puhul.
KONSTRUKTSIOON JA PROFIIL
Forestone’i trostid on ideaalselt tasakaalustatud servast serva ja eest taha. Enam-vähem standardne profiil muutub otsa suunas üha õhemaks, vaid 0,1 mm paksuseks. Vastu valgust vaadates on trost klassikalise tagurpidi U-kujuga, mis on omane pilliroost trostidele.
OMADUSED
Forestone’i trostid säilitavad oma tugevuse ja vastupidavuse pikemaks ajaks. Need vibreerivad hästi ja säilitavad heli keskme nagu kvaliteetne pilliroost trost. Põhipuit on vastupidav, puhas ja tugev, piisava „põrinaga“ väljakandumise ja kandejõu tagamiseks. Intonatsioon on stabiilne ning trostid töötavad hästi igat tüüpi klarnetitel ja saksofonidel.
TUNNETUS
Forestone’i ja pilliroost trosti erinevus on minimaalne. Seejuures varub tark pillimees alati veidi aega, et Forestone’i trostiga end mugavalt tunda, täpselt samamoodi, nagu ta võtaks aega, et harjuda uue huuliku, ligatuuri, hülsi või pilliga.
SEADISTAMINE
Forestone’i trostide puhumise vastupanu seadistamiseks tuleb trosti huuliku laual veidi tõsta või langetada (veidi madalam asetus = veidi väiksem vastupanu, veidi kõrgem asetus = veidi suurem vastupanu). Kuigi üldjuhul ei ole vaja muid seadistusi teha, on materjal piisavalt tugev lõiketerade, viili, liivapaberi või kõrkja või muude tööriistade või vahenditega töötlemiseks. Forestone’i troste saab ka edukalt lõigata.
PIKAEALISUS
Forestone’i trosti kasulik tööiga sõltub pillimehest, sest inimeste mängutehnika ja lihaste kasutamine puhumisel avaldavad trostile erinevat survet. Forestone’i trostid kestavad tunduvalt kauem kui kvaliteetsed prilliroost trostid, sest spetsiaalne komposiitmaterjal tõkestab vee kogunemise ja süljest tingitud lagunemise ning ei tõmbu kokku niiskuse või kõrguse tõttu merepinnast. Ent teatud töötundide järel ei ole trostid enam nii elavad ja tundlikud. Elujõu puudumine, olgu siis vähem või rohkem märgatav, on märguanne, et vana trost tuleb saata puhkusele ja võtta kasutusele uus.
Soovitused ja nipid
1. soovitus
Sageli ostavad klarneti- ja saksofonimängijad tugevama pilliroost trosti, kui nad mängimiseks tegelikult kasutada sooviks. Selle mõte on jätta ruumi seadistustele ja kompenseerida pilliroo loomulikku pehmenemist, mis toimub sissetöötamise ajal. Forestone’i trostide puhul on vaja teistsugust mõttelaadi. Püüdke määrata oma tegelik mugavustsoon nii harjutamisel kui ka esinemisel ning valige vastava tugevusega Forestone. Forestone’i puhul tuleb osta just sellise tugevusega trost, millega te soovite mängida alates selle esmakordsest paigaldamisest huulikule, ning mitte lähtuda pilliroost trosti valimise reeglitest, mille puhul tuleb osta (suurema) tugevusega trost, et seda eelseadistada ja sisse töötada.
2. soovitus
Paljudel puupuhkpillimängijatel on mitu huulikut ja nad on alati valmis proovima uusi mudeleid. Kuigi selles pole midagi halba, võib probleem tekkida Forestone’i trosti eelistatud tugevuse leidmisega. Parim lahendus on proovida oma põhihuulikul üht või mitut erineva tugevusega Forestone’i trosti. Me ei soovita kohandada huulikut trosti järgi, nagu mõned trostitootjad seda soovitavad. Soovi korral võite valida erineva tugevusega trosti erineva huuliku jaoks, ent vähemalt on teil hea alus valiku tegemiseks.
3. soovitus
Forestone’i trostid on üksteisega väga sarnased, kuid asjatundlik pillimees märkab alati väikseid erinevusi kahe või mitme sama tugevusega trosti vahel. Kui olete oma eelistatud tugevuses selgusele jõudnud, võiksite osta mitu trosti, et tagada endale maksimaalne paindlikkus erinevates olukordades mängimiseks. Kui teil on pillikohvris mitu trosti, saate mängida nendega kordamööda ja seeläbi optimeerida nende kasutusiga.
4. soovitus
Mõned pillimehed tavatsevad kohandada kõik oma trostid oma eelistuste järgi, kasutades selleks nuge, viile, kõrkjaid (raudosi), liivapaberit ning teisi tööriistu ja meetodeid. Mitte midagi ei takista teil teha sama ka Forestone’i trostidega. Ka meie trostide puhumistugevuse suurendamiseks võite edukalt kasutada trostilõikurit. Mõnede mängijate sõnul on lõikamine isegi edukam Forestone’i trostide puhul kui pilliroost trostide puhul.